Jeśli chcesz zostać liderem, zapisz się na „przywództwo szkolenie”

2019-04-12

Bycia dobrym liderem, należy się nauczyć. Aby poprawić swoje kompetencje w tym zakresie, warto zapisać się na warsztaty „przywództwo szkolenie”


Przywództwo szkolenie, to na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo chwytliwy temat. W dobie popularności różnego rodzaju trenerów rozwoju osobistego, liczbie wydawanych książek motywacyjnych i szeroko pojętego ruchu promującego pracę i ćwiczenia nad sobą, kwestia przywództwa wybija się na czoło, jako jedna z istotniejszych. Także w tej dziedzinie rynek ma całą paletę możliwości, mogących być pomocnych w bardzo różnych sytuacjach. Istnieją różnego rodzaju specjaliści od przywództwa i zarządzenia, a półki w księgarniach pełne są książek dotyczących tego zagadnienia. Do najbardziej znanych autorytetów w tej dziedzinie zalicza się Kena Blancharda, zajmującego się również prowadzeniem szkoleń, których tematyką jest zarządzanie i sztuka motywacji.


Szkolenia z przywództwa na terenie Warszawy są szczególnie ważne dla osób pełniących role liderów jakichś większych grup, czy menadżerów. W głównej mierze oferty takich warsztatów, skierowane są do pracowników korporacyjnych, chociaż z pewnością także mniejsi przedsiębiorcy będą w stanie odnaleźć na takich szkoleniach coś dla siebie. Ciekawą gałęzią szkoleń menadżerskich, są warsztaty z tak zwanego przywództwa sytuacyjnego. Autorem tego zagadnienia jest wspomniany wcześniej autor książek i specjalista w dziedzinie zarządzania Ken Blanchard oraz Paul Hersey. Ten model przywództwa, opracowany w 1968 roku jest jednym z najpopularniejszych, stosowanych także dzisiaj. Przywództwo sytuacyjne w swoim założeniu głosi, że aby wykrzesać z podwładnego maksymalny poziom produktywności, należy w każdej sytuacji dostarczyć mu wszystkie możliwe narzędzia i środku, mogące pomóc mu w realizacji zadania.


Dodatkowo bardzo istotne jest precyzyjne określanie tych zadań, jakie stawia się przed pracownikiem. Przywództwo sytuacyjne, mimo upływu dziesiątek lat nadal jest jednym z najpopularniejszych metod zarządzania, w których szkolą się menadżerowie za całego świata, a Blanchard podróżuje po wszystkich kontynentach i oferuje swoją pomoc w zakresie szkolenia z tego modelu przywództwa. 


Jeśli zechciałbyś zapisać się na tego typu kurs, to nie ma nic prostszego. Wystarczy, że usiądziesz w wolnej chwili przed komputerem i wpiszesz w wyszukiwarce internetowe frazę „przywództwo szkolenie http://tomaszkalko.pl/oferta/szkolenia-z-komunikacji-i-przywodztwa/”. Pojawi się cały szereg różnego rodzaju kursów w różnych cenach i oferujących rozmaite możliwości. Podczas tego rodzaju szkoleń, można poznać techniki wywierania wpływu na współpracowników i podwładnych, czy ogólnie pojęte wskazówki dotyczące zarządzania i przywództwa sytuacyjnego, oraz ćwiczenia, mające na celu wykształcanie coraz wyższego poziomu umiejętności menadżerskich. Jeśli interesuje cię konkretnie kurs przywództwa sytuacyjnego, prowadzony osobiście przez Blancharda, to z pewnością będzie to nieco trudniejsze, jednak wystarczy uważnie śledzić plan szkoleń, a z pewnością uda się zapisać na jedno z nich. Z pewnością warto to uczynić, bo nie zastąpi osobistego spotkania z tak uznanych fachowcem w tej dziedzinie i możliwości zadania mu pytania.