Niepubliczne przedszkole Wilanów

2019-04-12

W końcu nadchodzi ten przełomowy moment w życiu każdego dziecka, gdy rodzice decydują się na zapisanie swojej pociechy do przedszkola. Zwłaszcza pierwszy okres adaptacji może stanowić wyzwanie dla rodziców jak i okazać się stresujący dla dziecka, dlatego warto, zanim jeszcze poślemy dziecko do przedszkola, zadbać o odpowiednie przygotowanie, które ułatwi proces adaptacji w nowym otoczeniu, jeżeli chodzi o niepubliczne przedszkole Wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/.


Nie istnieją jasne wytyczne na temat wieku, w jakim dziecko powinno rozpocząć edukacje wczesnoprzedszkolną. Najczęściej jednak sugeruje się, że odpowiedni dla dziecka to 3 – ci lub 4 – ty rok życia, kiedy dziecko potrafi już komunikować się z innymi a także załatwiać podstawowe potrzeby fizjologiczne. W tym okresie powinniśmy także wprowadzać okresy nieobecności, dzięki którym przyzwyczaimy pociechę do późniejszego, kilkugodzinnego i samodzielnego pozostania w przedszkolu. Ułatwi to również poranne pożegnania w progu przedszkola i nie będzie tak trudnym emocjonalnie etapem dla dziecka ale i rodziców.


Jak wybrać odpowiednie miejsce?


Rodzice często wspominają, że podczas wpisywania różnych fraz, typu przedszkola warszawa wilanów, dostępnych jest wiele miejsc, jednak nie są pewni, czy okaże się ono odpowiednie dla ich dziecka. W większości przypadków odruchowo wyszukujemy przedszkoli w pobliżu naszych miejsc pracy lub zamieszkania i faktycznie, jest to jedno z ważniejszych kryteriów podczas podejmowania decyzji, jednak nie powinno być jedynym. Jest kilka ważnych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Z wyjątkiem lokalizacji, samo otoczenie przedszkola jest równie ważne. Często preferujemy ciche i spokojne okolice, otoczone zielenią i świeżym powietrzem. Ważne, aby wnętrze sal było dobrze oświetlone, a zabawki wysokiej jakości. Wpływa to na bezpieczeństwo dzieci w niepublicznym przedszkolu na terenie Wilanowa.


Przedszkola to miejsca, w którym dba się zarówno o rozwój intelektualny jak i emocjonalny dziecka. Obok atmosfery panującej w tym miejscu, ważne są zajęcia dodatkowe, coraz częściej organizowane przez placówki. Często to są nauka języków obcych, zajęcia sensoryczne, plastyczne, śpiew i taniec, dzięki czemu dziecko rozwija się w sposób prawidłowy, a w procesie tym biorą różne obszary mózgu. 


Także stały harmonogram, który wytycza rytm dnia, jest istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim właściwe zbilansowanie pomiędzy edukacją a zabawą, a także wydzieleni odpowiedniej, stałej pory drzemek. Także cena odgrywa istotną rolę w podejmowaniu decyzji. Warto sprawdzić wszelkie koszta miesięczne, związane do posłaniem dziecka do konkretnego przedszkola. Jeśli już udało nam się znaleźć placówkę, która odpowiada naszym oczekiwaniom, w wielu przypadkach możliwe jest, aby umówić się na spotkanie zapoznawcze, podczas którego spotkać można personel, a dziecko ma możliwość spędzenia kilku godzin w grupie przedszkolaków, do której docelowo zostanie zapisane. Po takim spotkaniu możemy zapytać nasze dziecko o wrażenia i odczucia związane z nowym miejscem.