Wirtualny adres dla firmy Warszawa - na co warto zwrócić uwagę?

2019-04-08

Przedstawiając wirtualny adres dla firmy Warszawa http://biurokamienica.pl/wirtualne-biuro-warszawa-srodmiescie/ nie należy zapominać, że jest to innowacyjny projekt który w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności za sprawą wymiernych korzyści, jakie za sobą niesie. A jakie to korzyści? W tym tekście poznasz cały szereg pozytywów, jakie wynikają z rezygnacji z tradycyjnego modelu zarządzania na rzecz biur wirtualnych.


Jesteś z Warszawy? W takim razie z pewnością doskonale znasz temat działalności wielkich korporacji, które zagnieździły się w Centrum, Śródmieściu, czy na Mokotowie. Z czym kojarzą ci się te firmy? Prawdopodobnie z wielkimi biurowcami pełnymi pracowników, którzy od rana do nocy siedzą w biurach przed komputerami. Zamknięci w boksach, zajęci wyłącznie swoimi sprawami. Część z nich zestresowana, nie chcąca nawet nawiązywać kontaktu ze współpracownikami. Dlaczego praca musi być tak stresująca i degradująca ludzkie poczucie radości? Dlaczego w ogóle taka praca ma być centrum ludzkiego życia codziennego ?


Tymczasem istnieje alternatywa. Są nią wirtualne biura, które są coraz bardziej powszechne także w Polsce. Przede wszystkim zaś w Warszawie, jako najbardziej rozwiniętym ośrodku miejskim w naszym kraju. Wirtualne biura różnią się tym od tradycyjnych biur, że tak naprawdę nie musisz tam być! Dokładnie, wirtualne centra biznesowe spełniają jedynie funkcję siedziby firmy jednak całość pracy nad projektami odbywa się na laptopach pracowników. Pracowników, którzy w tym czasie mogą znajdować się w swoim mieszkaniu na Pradze, skąd skutecznie realizują kolejny projekt firmowy, który przyniesie zysk zarówno przełożonemu, jak i im samym.


Zostając na chwilę przy zyskach, to wirtualne biura są bardzo korzystnym rozwiązaniem także od strony finansowej. Koszty wynajmu takiego miejsca w Warszawie (nawet jeśli mówimy o najdroższych dzielnicach, jak Centrum, czy Śródmieście) są w rzeczywistości niewielkie. Zwłaszcza, gdy porównamy je do wydatków korporacji na utrzymanie ogromnych powierzchni biurowych. Tymczasem ceny wypożyczenia biura wirtualnego w Warszawie na miesiąc są minimalne. Wystarczy w internecie wyszukać sobie dowolny biurowiec, w którym można wykupić taką usługę (popyt jest coraz większy, a co za tym idzie, pojawia się coraz więcej lokalizacji, w których można wynająć wirtualne biuro), aby przekonać się, że ceny są naprawdę niewielkie.


Podsumowując. Zdaje się – co zresztą potwierdza wiele znanych osób, także tych ze szczytów biznesowych – że koncepcja wirtualnych biur podbija rynki biznesowe i prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat w znacznym stopniu zagospodaruje niszę, która dotychczas była zaniedbana. Być może to odpowiedni moment, aby samemu włączyć się w budowę tej nowej jakości biznesu i „wkręcić” się w samo centrum gospodarczych zmian, których jesteśmy świadkami. Warto spróbować, wszak koszty nie są duże, a ryzyko również nie wygląda na znaczne. Wychodzi na to, że gra jest warta swojej ceny.